top of page

כיצד לבחור משאבת הנקה

כשאנחנו רוצות לרכוש או לשכור משאבת הנקה, כדאי שנשאל כמה שאלות:

1. לשם מה אני זקוקה לחלב שאוב?

2. מה תדירות השאיבה? כל כמה זמן אשאב?

3. האם אני אשאב בבית או בעבודה או בדרכים?

אלו שלוש השאלות המרכזיות, שיקלו עליך בבחירת המשאבה המתאימה עבורך.

שאיבה עבור פגים / שאיבה בלעדית

כאשר את צריכה לשאוב כ 8 פעמים ביממה, על מנת לספק לתינוקך חלב אם שאוב כתזונה בלעדית או עיקרית, אני ממליצה לשכור משאבה חזקה, דו צדדית (ברמת בית חולים). 

משאבה כזאת תקל עליך, תשאב ביעילות ובזמן יחסית קצר את החלב לו את ותינוקך זקוקים. 

משאבות לדוגמא: מדלה לקטינה, מדלה סימפוני, אמדה עלית או אמדה פלטינום. ניתן לשכור משאבה מחברות או יועצות הנקה פרטיות שמשכירות את המשאבות (כמו רוית בר און,  בייבי רותם או אלן שיין), או מיד שרה, ואירגוני גמ"ח מקומיים המחזיקים משאבות הנקה. אך משאבות אלו נמצאות בכמויות מעטות יותר.

שאיבה יומיומית כשהתינוק לא לידך כמה שעות

או

שאיבה לשם הגברת חלב

אם את מתכננת לשאוב באופן קבוע, כל יום, עבור התינוק שלא נמצא איתך כי חזרת לעבודה למשל, ממליצה להצטייד במשאבה דו צדדית. אם את לוקחת אותה איתך לעבודה אז מומלצת משאבה קלה . 

משאבה מדגם "מילי" שניתן לשכור מיד שרה.

משאבות שניתן לרכוש - מדלה סווינג מקסי, מדלה פריסטייל שנחשבת יעילה יותר מהמקסי, אמדה לקטליין שנחשבת למשאבה טובה וזולה יחסית, משאבה דו-צדדית של לנסינו המגיעה עם שני גדלים של חצוצרות ועם בקבוק מצויין של לנסינו או משאבה דו צדדית של ארדו - שני מוצרים חדשים בשוק הישראלי שגם הם מומלצים על ידי אימהות.

שאיבה מידי פעם, כשאת יוצאת מהבית

אם את מעוניינת לשאוב מידי פעם, כדי לצאת לפילאטיס או מסעדה עם חברים, תוכלי להסתדר נפלא עם משאבה השואבת מצד אחד בלבד, ואפילו עם משאבה ידנית.

מדלה סווינג - משאבה חשמלית במחיר ממוצע פלוס.

מדלה הרמוני - ידנית מומלצת. גם לה שתי דרגות שאיבה כמו לחשמליות של מדלה

אוונט ידנית - מומלצת גם על ידי אימהות רבות

אמדה ידנית , לנסינו ידנית - טרם התנסתי בי, נחשבת משאבה טובה. 

מדלה מיני אלקטריק - משאבה חשמלית קטנה, ניידת, על סוללות. לא מומלצת מכיוון שיש לה דרגת שאיבה אחת, והמנוע נחלש מאוד לאחר תקופה. עדיף להשקיע את הכסף במקום אחר. (אם בכל זאת בא לך את זאת בדיוק, יש לי בבית חמש משאבות להשאלה)

כמובן שקיימות משאבות נוספות בשוק, לא את כולם בדקתי ולכן לא כותבת על כולן.

לא כל משאבה מתאימה לכל אמא וכל מבנה שד. ולעיתים צריך לעשות התאמת גודל של מגן השד (החצוצרה) על מנת שהמשאבה תשאב ביעילות

בנוסף, פרט למשאבות המיועדות לשימוש על ידי מספר משתמשות (כמו אלו המצויות במחלקת היולדות) לא מומלץ להעביר משאבות בין אמא לאמא, ואם כן רכשת או קיבלת משאבה משומשת, לפנות ליצרנים ולהבין האם ישנה סכנה בכניסת חלב למערכות פנימיות של המשאבה, מה ניתן לנקות והאם יש פילטר שכדאי להחליף. 

בנוסף, על פי האתר של ה FDA האמריקאי לא מומלץ להעביר בין אימהות גם משאבות ידניות.

השכרת משאבות מיד שרה: 

יד שרה הינה רשת גמ"ח (גמילות חסדים) שעושה בעיניי מצווה גדולה לתושבים, הן להורים צעירים, לפצועים ולמבוגרים הזקוקים לציוד רפואי יקר.

ביד שרה תוכלי למצוא משאבות מכמה סוגים.

משאבות ברמת בית חולים - מדלה לקטינה או מדלה סימפוני - קיימות בכמות קטנה, בדרך כלל ניתנות לאימהות לפגים או לתאומים או בבקשה מיוחדת.

משאבות של חברת ספקטרה - קיימים שני דגמים. שניהם מאפשרים שאיבה דו צדדית, אך בדרך כלל ינחו אותך לרכוש ערכת שאיבה אחת ולשאוב רק מצד אחד. משאבות אלו נחשבות לטובות מאוד ביום רכישתן, אולם המנועים הולכים ונחלשים עם הזמן, ואפילו התחזוקה השוטפת של יד שרה לא תמיד מצליחה לשמור עליהן תקינות בכל עת. יכול להיות שתשכירי משאבה והיא תהיה חלשה מידי עבורך. דגמים אלו נחשבים למשאבות גדולות וכבדות שפחות נוח לשאת אותן איתך לעבודה ובחזרה.

משאבה מדגם מילי - משאבה חדשה שנכנסה ליד שרה במהלך 2016 - 2017. קומפקטית יותר ועושה עבודה יעילה. 

כדאי לדעת! משאבות של ספקטרה ומילי הינן משאבות שנועדו לשימוש של משתמשת אחת, ולכן אינן מומלצות להשכרה או העברה בין אימהות.

** לעיתים הערכה הנמכרת ביד שרה לא מתאימה לכל אמא, ומגן החזה (החצוצרה) לעיתים גדול מידי ולא נוצר וואקום. אין זה מעיד על איכות המשאבה. 

רוצה לעזור לנו לדעת באיזו משאבה כדאי לבחור? היכנסי לסקר המשאבות הגדול ושתפי. 

פרטים נוספים בבלוג שלי על משאבות 

bottom of page