אמצעי מניעה במהלך ההנקה

כל כך מדהים שיש תינוק חדש בבית

או שהפעוטה המקסימה עוד יונקת, ושתיכן יחד מאושרות.

זה הזמן לחשוב על תכנון המשפחה - לעיתים לתת לטבע וליקום לזמן לנו הריון נוסף, או לתכנן באופן אחר את גדילת המשפחה. 

במהלך ההנקה ישנם אמצעי מניעה בהם ניתן להשתמש, וכדאי אפילו עם הוסת עוד לא חזרה, או שהיא אינה סדירה, אם את רוצה למנוע בשלב זה הריון נוסף.

אי קיום יחסי מין - 100% הצלחה במניעת הריון. ישנת תיאוריות משפחתיות שגורסות כי לינה משותפת עם תינוק מסייעת בריווח בין הריונות, כי מקטינה את תדירות קיום יחסי המין.

גלולות למניעת הריון - במהלך תקופת ההנקה מומלץ להשתמש בגלולות המכילות פרוגסטין בלבד (פרוגסטרון סינטטי). הורמון זה לא נמצא כמשפיע על ייצור החלב ולכן מתאים במהלך ההנקה. 

לא מומלץ להשתמש בגלולות המשלבות פרוגסטין ואסטרוגן.

התקן תוך רחמי - ישנם התקנים לא הורמונלים, וכאלו הורמונלים המשחררים באופן מקומי הוררמון פרוגסטין - שני הסוגים מתאימים בהנקה ומומלצים לשימוש כאמצעי מניעה רק לאחר שההנקה מבוססת. 

מדבקות למניעת הריון - מדבקות המכילות שילוב של פרוגסטין ואסטרוגן אינן מומלצות לשימוש במהלך הנקה. (דוגמא למדבקה כזאת  - EVRA).

 

טבעת למניעת הריון - טבעות, דוגמת נובה רינג המכילות שילוב של פרוגסטין ואסטרוגן אינן מומלצות לשימוש במהלך הנקה. 

 

דייזי (או מדידת טמפרטורץ גוף באופן אחר) - מכשיר חיצוני, שאינו הורמונלי, המציין האם הימים הינם בטוחים לקיום יחסי מין או לא. הוא אינו נחשב מדוייק ב6 השבועות שלאחר הלידה וכן כל עוד לא קיבלת וסת או שהיא אינה סדירה. לפי החברה המכשיר מותאם להנקה. הוא אינו משפיע כלל על ייצור החלב או מנגנונים הורמונלים אחרים בגוף, בהחלט בטוח לשימוש בהנקה, לא יודעת מה היעילות במניעת הריון. 

מאמר זה הינו למסירת מידע בלבד, ואינו מחליף התייעצות והמלצות מרופא הנשים שלך.